Fanola No Yellow i No Orange, czyli jak pielęgnować włosy w zależności od ich koloru?

no yellow fanola

Włosy są niezaprzeczalnym atrybutem kobiecości, wszakże zadbane, zdrowe pasma nie tylko podkreślają urodę, ale i dodają paniom pewności siebie. Nie dziwi zatem fakt, że płeć piękna poświęca długie godziny na ich pielęgnację i nie szczędzi pieniędzy na wizyty w salonach fryzjerskich. W zależności jednak od koloru, włosy wymagają różnego rodzaju zabiegów i kosmetyków.

Jak blondynki dbają o swoje pasma?

Zazwyczaj nawet posiadaczki naturalnie jasnych włosów decydują się na ingerencję w ich kolor. Wszakże delikatne refleksy poczynione ręką stylisty mogą nadać fryzurze lekkości i świeżości. Na nic jednak zda się praca fryzjera bez odpowiednio dobranej domowej pielęgnacji. Świetnym rozwiązaniem dla blondynek mogą okazać się kosmetyki z serii Fanola No Yellow. Jasne włosy mają tendencję do żółknięcia, wysuszania się, puszenia i łamania, nie lubią także wysokich temperatur, zarówno jeśli chodzi o wodę podczas kąpieli, jak i powietrze z suszarki. Dlatego dobierając pielęgnację warto postawić na takie, które nie tylko zniwelują niepożądane odcienie, ale także nawilżą kosmyki. Szampony czy maski z serii No Yellow Fanola (dosyępne na tej stronie), używane choćby raz w tygodniu przywrócą włosom chłodną barwę, a przy okazji odżywią je i zmiękczą.

Jak brunetki troszczą się o swoje loki?

Przyjęło się, że ciemne włosy są mocniejsze, grubsze i generalnie mniej wymagające, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju pielęgnację, niż pasma w kolorze blond. Jednak posiadaczki czarnych lub brązowych kosmyków z pewnością nie zgodzą się z tą tezą. Wszakże ciemne włosy mają tendencję do płowienia i nabierania miedzianych refleksów, a na ich strukturze natychmiastowo widać wszelkie niedoskonałości. Dlatego też czarne, czy brązowe pasma wymagają równie skrupulatnej pielęgnacji, co kosmyki blond. By włosy zachowywały zdrowy wygląd, wyrazisty kolor i gładką strukturę, brunetki muszą chronić fryzurę przed szkodliwym promieniowaniem UV, regularnie nawilżać końcówki, a także stosować kosmetyki niwelujące niechciane rude refleksy, takie jak Fanola No Orange.

Włosy są niezaprzeczalnym atrybutem kobiecości, wszakże zadbane, zdrowe pasma nie tylko podkreślają urodę, ale i dodają paniom pewności siebie. Nie dziwi zatem fakt, że płeć piękna poświęca długie godziny na ich pielęgnację i nie szczędzi pieniędzy na wizyty w salonach fryzjerskich. W zależności jednak od koloru, włosy wymagają różnego rodzaju zabiegów i kosmetyków. Jak blondynki…