Jak wybrać krem przeciwzmarszczkowy?

stosowanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych

Na polskim rynku roi się od kremów przeciwzmarszczkowych. Ich wybór jest ogromny, co zdecydowanie utrudnia podjęcie decyzji co do najlepszego kosmetyku. Jak więc wybrać krem na zmarszczki? Sięgać po krem czy po serum?

Rodzaj skóry

Bardzo ważne jest, by dopasować kosmetyk do rodzaju skóry. Każda cera ma przecież inne potrzeby i innych składników potrzebuje do tego, by wyglądać świeżo i zdrowo. Osoby z cerą tłustą powinien zainteresować krem przeciwzmarszczkowy o lekkiej formule. Może to być emulsja lub żel. Taka konsystencja powinna dobrze nawilżać, ale nie może być zbyt dużym obciążeniem dla samej skóry. Dodatkowe zapchanie porów na pewno nie poprawi jej kondycji. Osoby o cerze normalnej i suchej mogą sięgać po bardziej tłuste kremy.

Oczekiwania

Trzeba też pamiętać o indywidualnych oczekiwaniach względem kosmetyku. Osoby, które chcą zapobiegać powstawaniu zmarszczek, będą sięgały po inne kosmetyki, niż te, które chcą zmniejszyć widoczność już istniejących zmarszczek. Krem koniecznie należy dobrać do swoich własnych oczekiwań. Równocześnie nie można zapominać, że żeby efekty stosowania kosmetyku były widoczne, należy używać go regularnie. W przypadku większości produktów pierwsze zmiany w wyglądzie skóry są widoczne dopiero po kilku tygodniach stosowania. Nie należy się więc zniechęcać zbyt szybko, ale raczej dać środkowi szansę i poczekać aż zacznie działać. By wzmocnić efekt działania, można też połączyć działanie kilku kosmetyków przeciwzmarszczkowych np. kremu, serum i emulsji oczyszczającej do skóry dojrzałej.

Skład

Przed zakupem warto też sprawdzić skład, jaki został umieszczony na opakowaniu produktu. Dobre serum przeciwzmarszczkowe powinno być bogate w: kwas hialuronowy, kwas glikolowy, witamina C, resweratrol i retinol. Te substancje są znane z tego, że skutecznie radzą sobie ze zmarszczkami. Mają działanie nawilżające, regenerujące, ujędrniające i uelastyczniające. Mogą też rozjaśniać skórę, dzięki czemu ewentualne zmarszczki i przebarwienia będą mniej widoczne.

Na polskim rynku roi się od kremów przeciwzmarszczkowych. Ich wybór jest ogromny, co zdecydowanie utrudnia podjęcie decyzji co do najlepszego kosmetyku. Jak więc wybrać krem na zmarszczki? Sięgać po krem czy po serum? Rodzaj skóry Bardzo ważne jest, by dopasować kosmetyk do rodzaju skóry. Każda cera ma przecież inne potrzeby i innych składników potrzebuje do…