Henna do brwi — co musisz wiedzieć przed wykonaniem trwałego makijażu?

brwi po hennie

Chyba każda kobieta pragnie posiadać piękne, gęste brwi. Niestety jak wiadomo, na wygląd poszczególnych elementów naszej twarzy składa się wiele czynników, przez co często nie możemy w naturalny sposób osiągnąć zamierzonych efektów. W takim wypadku warto skorzystać z powszechnie stosowanych metod i produktów jak np.: henna do brwi. Jednak czy taki zabieg jest bezpieczny? Jak długo utrzymuje się henna? Czy możemy samodzielnie go wykonać?

Dla kogo przeznaczone jest hennowanie brwi?

Henna to środek powszechnie stosowany przez kosmetyczki do różnego rodzaju zabiegów. Oprócz tego znajduje ona swoje zastosowanie także podczas wykonywania tymczasowych tatuaży. Z uwagi na to, iż henna ma bezpośredni kontakt z naszą skórą przed dopuszczeniem tego typu produktów do sprzedaży, są one bardzo dokładnie sprawdzane oraz testowane na wiele sposobów. Oznacza to, że henna do brwi, którą jesteśmy w stanie zakupić w drogeriach bądź spotkać w gabinetach kosmetycznych jest w 100% bezpieczna (jeżeli nie mamy uczulenia). Henna nie jest dedykowana więc żadnej konkretnej grupie społecznej. Zabieg hennowania brwi mogą wykonywać zarówno kobiety, mężczyźni, brunetki, jak i blondynki. Obecnie tego typu produkty możemy otrzymać w różnych wersjach kolorystycznych, przez co każdy powiem znaleźć hennę idealnie dopasowaną do koloru brwi.

henna do brwi żelowa Blue Blacl

źródło zdjęcia: www.Cocolita.pl

Zabieg u kosmetyczki czy samodzielnie w domu?

Henna na brwi utrzymuje się przez około 2-4 tygodnie w zależności od tego, jaką metodą wykonywany jest zabieg. Jeżeli zależy nam na precyzyjnym wykonaniu zabiegu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Jednakże w przypadku, gdy nie mamy możliwości, środków finansowych lub czasu, aby udać się do gabinetu, możemy samodzielnie podkreślić swoje brwi. Warto jednak pamiętać, że taka czynność będzie wymagała od nas wcześniejszego doinformowania poprzez, np.: wysłuchanie osób, które wcześniej wykonywały tego typu makijaż, obejrzenie poradników czy też przeczytanie kilku artykułów.

Zalety henny do brwi

Do głównych plusów posiadania długotrwałego makijażu brwi możemy zaliczyć:

  • Czas zaoszczędzony na robieniu makijażu
  • Podkreślenie kształtu brwi
  • Wzmocnienie koloru brwi.

Ponadto sprawdzona henna brwi nie wpłynie na stan włosków, tym samym nie niszcząc brwi.

Chyba każda kobieta pragnie posiadać piękne, gęste brwi. Niestety jak wiadomo, na wygląd poszczególnych elementów naszej twarzy składa się wiele czynników, przez co często nie możemy w naturalny sposób osiągnąć zamierzonych efektów. W takim wypadku warto skorzystać z powszechnie stosowanych metod i produktów jak np.: henna do brwi. Jednak czy taki zabieg jest bezpieczny? Jak…