Naturalne sposoby na cerę trądzikową, czyli La Roche Posay Effeclar

żel oczyszczający Effeclar

Nienaganna cera to rzadkość – większość osób musi zmierzyć się z mniejszymi lub większymi problemami, choćby takimi jak trądzik czy przesuszona i nadwrażliwa skóra twarzy. Kluczowa jest zawsze właściwa pielęgnacja. Istnieje bardzo szeroki wybór preparatów kosmetycznych przeznaczonych do określonego typu cery, np. La Roche Posay Effeclar.

Kosmetyki na bazie wody termalnej

Francuska marka kosmetyczna La Roche Posay to preparaty do pielęgnacji cery przede wszystkim problematycznej i wrażliwej. Istnieje ona już od 40 lat i znana jest na całym świecie. Wyjątkowym składnikiem jest woda termalna o cudownych właściwościach – bogata jest między innymi w oligoelementy, które świetnie wpływają na naturalne procesy fizjologiczne skóry. Wśród kosmetyków tej marki wyróżnia się serie, które dedykowane są określonym problemom skórnym, np. cerze trądzikowej. Jest to właśnie seria Effeclar La Roche Posay.

Seria dla cery trądzikowej

Trądzik to zmartwienie nie tylko nastolatek i nastolatków – coraz częściej muszą się z nim zmierzyć także kobiety dojrzałe i to niezależnie od wieku. Trądzik towarzyszy przede wszystkim cerze tłustej, ale nie tylko. Trzeba wtedy również zmierzyć się z nie tylko wypryskami, ale również widocznymi zaskórnikami, rozszerzonym porami i zwiększoną produkcją sebum, co sprawia, że nawet godzinę po umyciu twarz znów wydaje się tłusta i lepka. Taka cera wymaga szczególnej pielęgnacji, w tym przede wszystkim właściwego oczyszczania. To właśnie z myślą o takich problemach skórnych powstała seria La Roche Posay Effeclar.

Effeclar żele do mycia twarzy

Seria z wodą termalną dla cery trądzikowej to różnego rodzaju preparaty, w tym przede wszystkim Effeclar żel do mycia twarzy. Jego zadaniem jest przede wszystkim dokładne oczyszczenie oraz zapobieganie powstawaniu kolejnych zmian trądzikowych. Zawarte w nim składniki aktywne, w tym przede wszystkim woda termalna oraz cynk, mają właściwości oczyszczające, kojące, ściągające, a także odbudowujące naturalną warstwę ochronną skóry. Żel do mycia twarzy Effeclar warto stosować również z tonikiem i kremem.

Nienaganna cera to rzadkość – większość osób musi zmierzyć się z mniejszymi lub większymi problemami, choćby takimi jak trądzik czy przesuszona i nadwrażliwa skóra twarzy. Kluczowa jest zawsze właściwa pielęgnacja. Istnieje bardzo szeroki wybór preparatów kosmetycznych przeznaczonych do określonego typu cery, np. La Roche Posay Effeclar. Kosmetyki na bazie wody termalnej Francuska marka kosmetyczna La…