Pielęgnacja skóry – czy można wyleczyć AZS?

azs to nie powód do wstydu

AZS dotyka wielu osób. Najczęściej objawia się u dzieci w wieku 5 miesięcy do 6 lat, choć u niektórych pierwsze objawy są dopiero w wieku nastoletnim. Skóra dotknięta zapaleniem wymaga specjalnej dbałości poprzez stosowanie odpowiedniej pielęgnacji i wprowadzenie zmian w swoim trybie życia. Za pojawienie się AZS odpowiadają zmiany w aż 40 genach. Oznacza to, że jej leczenie może być wyjątkowo trudne, ale czy jest możliwe?

Zmniejszenie objawów, ale nie wyleczenie

Niestety, ale AZS nie można wyleczyć. Można jedynie wygłuszyć jego objawy na długi czas, co zapewnia względny spokój. Wydłużona reemisja nie może jednak trwać wiecznie. Można więc spodziewać się, że prędzej czy później dojdzie do nawrotu choroby. Trzeba też koniecznie wspomnieć, że same kremy na atopowe zapalenie skóry nie wystarczą. Warto je stosować, by złagodzić objawy, ale oprócz nich trzeba też pamiętać o usunięciu ze swojego otoczenia alergenów. Czasami powodem wystąpienia objawów może też być wzmożony stres albo błędy żywieniowe. Nie oznacza to jednak, że nie warto podejmować prób wyleczenia AZS. Leki i krem na AZS (zobacz na https://www.cocolita.pl/kosmetyki-do-skory-atopowej) mogą najskuteczniej podnieść komfort życia chorego oraz umożliwić mu normalne życie pomimo problemów skórnych.

Łagodzenie objawów w pierwszej kolejności

Dobry krem na atopowe zapalenie skóry jest jak wodny opatrunek. Dzięki niemu skóra nie jest przesuszona i nie pęka. Nie staje się nadmiernie zaczerwieniona ani zgrubiała. Krem łagodzi swędzenie i koi ból. To z kolei bardzo wyraźnie podnosi komfort codziennego życia. Krem na AZS jest podstawowym produktem, który może pomóc w łagodzeniu objawów. Nie jest jednak jedynym. Bardzo dobrym pomysłem jest też usunięcie ze swojego otoczenia potencjalnych alergenów. Warto pozbyć się wszystkiego, co może gromadzić kurz i być miejscem dobrym dla rozwoju roztoczy. Szczególną ostrożność należy też zachować podczas pylenia drzew, krzewów i kwiatów. Warto też wybierać ubrania, które nie przylegają ciasno do ciała. Dobrym pomysłem może też być pranie ich w naturalnych płatkach mydlanych.

AZS dotyka wielu osób. Najczęściej objawia się u dzieci w wieku 5 miesięcy do 6 lat, choć u niektórych pierwsze objawy są dopiero w wieku nastoletnim. Skóra dotknięta zapaleniem wymaga specjalnej dbałości poprzez stosowanie odpowiedniej pielęgnacji i wprowadzenie zmian w swoim trybie życia. Za pojawienie się AZS odpowiadają zmiany w aż 40 genach. Oznacza to,…