Avene XeraCalm AD – kojące kosmetyki dla cery suchej i skłonnej do atopii

problemy ze skórą

Skóra sucha i skłonna do atopii wymaga bardzo specjalistycznej pielęgnacji. Idealne kosmetyki dla tej niezwykle wrażliwej cery powinny mieć prosty skład, pozbawiony substancji zapachowych i konserwujących mogących wywoływać podrażnienia. Preparaty muszą przynosić skórze ukojenie oraz łagodzić świąd i zaczerwienie.  

Atopowe zapalenie skóry

AZS to choroba zapalna skóry. Jest ona coraz bardziej powszechna wśród małych dzieci, ale dotyka również osoby dorosłe. Podatność na chorobę jest uwarunkowana genetycznie. Jednak jej wystąpienie jest skutkiem współwystępowania tej genetycznej skłonności wraz z czynnikami immunologicznymi oraz środowiskowymi. Wśród objawów AZS należy wymienić przede wszystkim bardzo uporczywe swędzenie skóry oraz jej przesuszenie i tworzenie się stanów zapalnych.    

Prawidłowa pielęgnacja skóry atopowej

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry atopowej powinny ograniczyć zmiany i stany zapalne, suchość skóry oraz swędzenie. Muszą one również przywrócić prawidłowe działanie systemu obronnego skóry. Powinny zatem zawierać substancje nawilżające, które uzupełnią poziom lipidów w naskórku. Preparatami o takich właściwościach są emolienty. Zaleca się ich codzienne stosowanie, niezależnie od tego czy w danym momencie występuje zaostrzenie choroby, czy też czas jej remisji. W pierwszym wypadku emolienty przynoszą skórze ukojenie, a osobie chorej poczucie komfortu. Mogą być stosowane zarówno na zmiany, jak i na sąsiednie niezmienione chorobowo okolice ciała. W drugim przypadku, regularnie stosowanie emolientów organiczna częstotliwość występowania zmian skórnych oraz związanych z nimi bardzo przykrych dolegliwości.          

Avene XeraCalm AD

Wśród wielu produktów dostępnych w sprzedaży, przeznaczonych do pielęgnacji cery suchej oraz skłonnej do atopii i świądu warto zwrócić uwagę na preparaty Avene XeraCalm AD. Seria XeraCalm od Avene obejmuje kosmetyki przeznaczone do codziennej higieny, w tym olejek uzupełniający lipidy w naskórku i kostkę myjącą oraz produkty pielęgnacyjne – balsam oraz koncentrat kojący. Produkty Avene XeraCalm to kosmetyki sterylne. Nie zawierają substancji zapachowych oraz konserwantów. Seria XeraCalm od Avene przywraca równowagę flory bakteryjnej, skutecznie redukuje stany zapalne oraz świąd. Może być z powodzeniem stosowana zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci.

Skóra sucha i skłonna do atopii wymaga bardzo specjalistycznej pielęgnacji. Idealne kosmetyki dla tej niezwykle wrażliwej cery powinny mieć prosty skład, pozbawiony substancji zapachowych i konserwujących mogących wywoływać podrażnienia. Preparaty muszą przynosić skórze ukojenie oraz łagodzić świąd i zaczerwienie.   Atopowe zapalenie skóry AZS to choroba zapalna skóry. Jest ona coraz bardziej powszechna wśród małych dzieci,…