Jak dobrać podkład? Dwa kryteria o których nie możesz zapomnieć

podkład catrice true skin

Wybór podkładu do twarzy jest dość trudny. Narosło wokół niego mnóstwo mitów, co sprawia, że nie wiadomo już czym sugerować się przy zakupie. W rzeczywistości nie musi to wcale być takim wyzwaniem. Trzeba tylko raz i na zawsze rozprawić się z nieprawdziwymi stwierdzeniami i nie kierować się nimi przy zakupie. Jak dobrać podkład?

Typ skóry

podkład catrice true skin

Koniecznie należy rozpocząć od sprawdzenia, do jakiego typu skóry został przeznaczony dany podkład. Przykładowo – kosmetyki dla cery suchej są komponowane na bazie olejów. Te dla tłustej – na bazie wody. W związku z tym ich konsystencja może być różna, a działanie na skórę jest skrajnie odmienne. Aplikacja produkty na bazie tłuszczu na tłustą skórę to pomysł, który będzie miał katastrofalne skutki. Można też wybierać kosmetyki uniwersalne, przeznaczone do cery normalnej takie jak te z serii True Skin Catrice. To pewnego rodzaju kompromis dla tych wszystkich, którzy nie wiedzą, jaki mają typ skóry.

Dobór odcienia

Catrice podkład True Skin jest dostępny w kilkunastu odcieniach. Dzięki temu zwiększa się szansa na znalezienie tego idealnego. Trzeba jednak wiedzieć, jak go szukać. Przede wszystkim na zakup podkładu nie należy decydować się w drogerii. Zwykle światła używane w takich sklepach są zbyt intensywne, by można było realnie ocenić w nim odcienie kolorowych kosmetyków. Najlepiej jest więc poprosić o próbkę wybranego podkładu lub użyć testera w drogerii, a następnie wyjść na dwór i przejrzeć się w lusterku stojąc w świetle słonecznym. Ważną sprawą jest też miejsce aplikacji podkładu, które pomoże na prawidłowe dopasowanie jego koloru. Przyjęło się niewielką ilość produktu rozsmarowywać na dłoni. W rzeczywistości skóra na rękach ma inny odcień niż na twarzy. Może się więc zdarzyć, że podkład Catrice True Skin będzie świetnie wyglądał na nadgarstku, ale na twarzy będzie zbyt ciemny. Dlatego produkt testowy powinno się aplikować na szyi przy uchu lub na dłoni, która później będzie przykładana do twarzy. Podobieństwo między kolorem kosmetyku a skórą ręki nie ma żadnego znaczenia i nie trzeba się nim przejmować.

Wybór podkładu do twarzy jest dość trudny. Narosło wokół niego mnóstwo mitów, co sprawia, że nie wiadomo już czym sugerować się przy zakupie. W rzeczywistości nie musi to wcale być takim wyzwaniem. Trzeba tylko raz i na zawsze rozprawić się z nieprawdziwymi stwierdzeniami i nie kierować się nimi przy zakupie. Jak dobrać podkład? Typ skóry…