Atoderm Bioderma – w trosce o suchą i wrażliwą skórę

bioderma atoderm

Odpowiednio dopasowana pielęgnacja pozwoli na zachowanie nienagannego stanu cery. Dobrej jakości kremy, maski i produkty do oczyszczania ułatwią odżywienie skóry i pomogą w zachowaniu jej równowagi.

Jak zadbać o potrzeby skóry suchej?

bioderma atoderm

Skóra sucha potrafi przysporzyć nie lada problemów – ten typ cery charakteryzuje się nadmierną utratą wody, co może przyczyniać się do wystąpienia swędzenia, pieczenia, a nawet miejscowego pękania naskórka. Do głównych potrzeb skóry suchej należy zaliczyć mocne i dogłębne nawilżenie oraz wzmocnienie bariery hydrolipidowej. Oprócz tego skóra sucha wymaga regularnego dostarczania wartościowych składników odżywczych, utrzymujących jędrność i sprężystość tkanek.

W przypadku skóry skłonnej do przesuszania warto postawić na kosmetyki zawierające substancje zmiękczające oraz składniki utrzymujące wilgoć. Wśród składowych kosmetyków do pielęgnacji skóry suchej nie powinno zabraknąć między innymi kwasu hialuronowego czy gliceryny.

Kosmetyki Bioderma Atoderm – dla kogo?

Kosmetyki z serii Bioderma Atoderm z https://www.cocolita.pl/bioderma-atoderm to idealne rozwiązanie dla posiadaczy suchej i wymagającej skóry. Atoderm Bioderma to produkty, które zapewniają miękkość i głębokie nawilżenie naskórka. Atoderm Nutritive, będący jednym z produktów wchodzących w skład serii, stanowi połączenie niezwykle efektywnych składników, które zapewniają uczucie ukojenia, nawilżenia i mocnego zregenerowania skóry. Masło Shea i wyciąg z awokado wchodzące w skład kosmetyku odpowiadają za dostarczenie niezbędnych składników odżywczych, podczas gdy gliceryna i wazelina przyczyniają się do mocnego i długotrwałego nawilżenia skóry.

Kosmetyki z serii Bioderma Atoderm pozwalają także na skuteczne oczyszczenie twarzy – delikatne formuły doskonale odświeżą cerę, nie naruszając przy tym wrażliwej bariery hydrolipidowej. Kosmetyki Bioderma Atoderm staną się także idealną odpowiedzią na potrzeby osób ze skórą atopową. Warto pamiętać o tym, że dzięki Atoderm Bioderma możliwym stanie się kompleksowe zadbanie o potrzeby skóry – w serii znajdą się zarówno kosmetyki do pielęgnacji twarzy, okolicy oczy, jak i ust, a także produkty do mycia i pielęgnacji całego ciała.

Odpowiednio dopasowana pielęgnacja pozwoli na zachowanie nienagannego stanu cery. Dobrej jakości kremy, maski i produkty do oczyszczania ułatwią odżywienie skóry i pomogą w zachowaniu jej równowagi. Jak zadbać o potrzeby skóry suchej? Skóra sucha potrafi przysporzyć nie lada problemów – ten typ cery charakteryzuje się nadmierną utratą wody, co może przyczyniać się do wystąpienia swędzenia,…