Olaplex – świetny sposób na odbudowę włosów

olaplex

Częste farbowanie włosów, rozjaśnianie, używanie prostownicy… To nie wpływa korzystnie na wygląd pasm. Niestety nawet najbardziej profesjonalne zabiegi wykonane w salonie fryzjerskim, niszczą po pewnym czasie strukturę włosa. Ale nie ma co załamywać rąk! Nowoczesne technologie kosmetyczne pozwoliły na stworzenie innowacyjnych produktów pielęgnacyjnych, które dogłębnie odbudowują włosy.

Na czym polega fenomen Olaplex?

Kosmetyki Olaplex zawierają opatentowany składnik tworzący nowe wiązania w strukturze włosa. Wynaleziono polimer, który odnajduje zerwane wiązania siarkowodorowe i łączy je w mostki dwusiarczkowe. Dzięki temu rewolucyjnemu odkryciu możliwe jest bezpieczne farbowanie lub stylizowanie włosów.

Kuracja Olaplex

Aby odbudować zniszczone i pozbawione blasku włosy, można zastosować kurację, składającą się z dwóch kroków. Dodatkowym atutem kosmetyków jest możliwość użycia ich podczas wykonywania zabiegów fryzjerskich. Do tego celu wykorzystuje się produkty Olaplex oznaczone odpowiednimi numerami. Ale po kolei. Pierwszym krokiem będzie użycie kosmetyku Olaplex No. 1, w którym można go dodać do mieszanki kolorystycznej lub jeśli nie farbuje się włosów, należy go nałożyć na lekko wilgotne pasma. Dzięki temu zminimalizowana zostanie szkodliwość substancji chemicznych, które zawarte są w produktach rozjaśniających, farbach itp. W drugim etapie używa się kosmetyku Olaplex No. 2, którego celem jest wzmocnienie pierwszego kroku. Produkt nakłada się na włosy i rozczesuje go za pomocą grzebienia. Należy poczekać około 40 minut i zmyć kosmetyk najlepiej samą wodą. Po przeprowadzeniu całej kuracji powinno się pamiętać o właściwej codziennej pielęgnacji włosów. Należy stosować kosmetyki takie jak: szampon Olaplex 4, oraz maski i odżywki z tej samej serii.

olaplex

Efekty po zastosowaniu kuracji

Po przeprowadzonej kuracji kosmetykami Olaplex bardzo łatwo zauważyć natychmiastowe efekty. Włosy są wzmocnione, gładkie, lśniące i odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Piękne włosy wymagają wiele wysiłku włożonego we właściwą ich pielęgnację. Należy rozsądnie dobierać produkty, dostosowując je do indywidualnych potrzeb. Tylko wtedy będzie można cieszyć się zdrowymi i dobrze wyglądającymi włosami.

Częste farbowanie włosów, rozjaśnianie, używanie prostownicy… To nie wpływa korzystnie na wygląd pasm. Niestety nawet najbardziej profesjonalne zabiegi wykonane w salonie fryzjerskim, niszczą po pewnym czasie strukturę włosa. Ale nie ma co załamywać rąk! Nowoczesne technologie kosmetyczne pozwoliły na stworzenie innowacyjnych produktów pielęgnacyjnych, które dogłębnie odbudowują włosy. Na czym polega fenomen Olaplex? Kosmetyki Olaplex zawierają…